Povrchové vady a porozita
2D Kontrola povrchu

Čo je to Detekcia povrchových vád a porozity?

Povrchová inšpekcia od našej spoločnosti je jedinečná, pretože sa jedná o systém vyvinutý úplne na mieru. Pre každú aplikáciu vyberáme optimálny hardvér. Napríklad môžeme vytvoriť systém, ktorý je schopný detekovať aj tie najmenšie chyby (od 50 um) a to počas počas pohybu v extrémne rýchlom výrobnom procese (30 kusov za sekundu).

So správne vybraným hardvérom prichádza na rad naša skutočná výhoda. Sme jedineční vo vývoji vlastných algoritmov strojového videnia. Všetky naše softvérové implementácie sú vyvinuté na zákazku, aby uspokojili všetky potreby naších zákazníkov.

Industrial camera for visual inspection
Flat metal part with 2D surface defects
Flat metal part with 2D surface defects
Evaluation of surface defects
Evaluation of surface defects

Možnosti detekcie

Ako to funguje?

Povrchové vady sú detekované štandardnými (nie smart) 2D kamerovými systémami. Kľúčovou úlohou je vybrať správnu kombináciu kamery a osvetlenia. Po vyhotovení prvých fotiek nasleduje to v čom sme jedineční. Vyhodnocovanie na základe algoritmov strojového videnia. Fotografie sa vyhodnocujú v priemyselnom počítači pomocou nami navrhnutého softvéru s jedinečnými algoritmami strojového videnia.

Ako bude obraz vyhodnocovaný, závisí od požiadaviek zákazníka. Existujú dve možnosti. Môžeme implementovať konvekčné algoritmy strojového videnia alebo použiť moderné systémy AI (umelá inteligencia) založené na strojovom učení.

Štandardné algoritmy

Softvér je nastavený na vyhľadanie všetkých povrchových chýb pomocou presnej definície. Povrchovú chybu je možné definovať podľa obsahu, tvaru, počtu chýb na určitej ploche a podobne.  

Strojové učenie

Softvér strojového učenia hľadá rozličnosti na ploche. Nastavenie systému je jednoduché a intuitívne. Proces výučby systému je ako u skutočného operátora, stačí kategorizovať obrázky ako OK / NOK. Veľkou výhodou nášho softvéru je, že proces výučby je založený iba na častiach OK. Nepotrebujete poskytnúť žiadnu knižnicu NOK dielov.

Evaluation of surface defects
Evaluation of surface defects using AI

Aké produkty je možné kontrolovať

Tento zoznam popisuje najbežnejšie typy dielov kontrolované našou technológiou, ale nie je určite kompletný. Ak sa váš diel v ňom nenachádza, kontaktujte nás, aby sme prediskutovali možné riešenia jeho kontroly.

Benefity

Technické vlastnosti

Rozlíšenie kamery:

od 10 µm

Rýchlosť skenovania:

až 1 000 mm / s

Veľkosť najmenšej detekovateľnej chyby:

od 50 µm (v závislosti od aplikácie)

Gallery

Detekcia povrchových vád a porozity

Máte záujem o spoluprácu?