Poloautomatická bezkontaktná kontrola vnútorných závitov
IIT manuálna stanica

Čo je to Poloautomatická bezkontaktná kontrola vnútorných závitov?

Manuálna stanica IIT je kompaktné a spoľahlivé riešenie pre kontrolu vnútorných závitov. Kontrolný systém pozostáva z kapacitnej sondy s toroidným meracím poľom, špeciálneho prípravku na centrovanie sondy namontovaného na pneumatickom valci a prípravku na kontrolované výrobky.

Manuálna stanica je veľmi všestranná najmä pre malosériovú výrobu s veľkým množstvom výrobkov a veľkostí závitov, komplikované tvary vyžadujúce špeciálne prípravky a iné špeciálne požiadavky. S kratšou dobou dodania a jednoduchou integráciou procesov vďaka ručnej manipulácii s dielmi je to veľmi zaujímavá alternatíva k plne automatizovaným riešeniam.

Manuálna stanica IIT s viacerými výhodami predstavuje komplexnejšiu kontrolu vnútorných závitov v porovnaní s použitím závitových kalibrov. Tento nástroj znižuje chyby operátora na minimum automatickým zberom a vyhodnocovaním údajov, skracuje čas cyklu o 70% v porovnaní s pravidelnou manuálnou kontrolou. Znížte investície do automatizovanej kontroly a začnite kontrolovať svoje diely o niekoľko týždňov.

IIT Manual Station
IIT profile - Nominal thread
IIT profile - Damaged thread
IIT profile - Short thread
IIT profile - Missing chamfer
IIT profile - Loose thread
IIT profile - chip inside thread

Možnosti detekcie

Ako to funguje?

  • Diely sú ručne vložené operátorom do špeciálne navrhnutého prípravku namontovaného na spodnej doske. Meranie sa spúšťa manuálne tlačidlom alebo nožným pedálom. Po spustení sa sonda vloží do závitu a získa sa synchronizovaný signál. Ďalej sa spracováva na zistenie akýchkoľvek odchýlok od očakávaného profilu. Na detekciu rôznych typov defektov možno použiť niekoľko prístupov. V závislosti od produktu a požiadaviek zákazníka na kvalitu závitu je možné použiť rôzne tolerancie. Z odčítania je možné vyhodnotiť rôzne vlastnosti (nielen vlákno). To všetko je možné nakonfigurovať v dodávanom softvéri.
  • Stav stroja a vyhodnotené výsledky je možné vizualizovať pomocou LED indikátorov na stroji alebo pripojeného HMI monitora. Monitor poskytuje operátorovi pokročilú vizualizáciu meraní a štatistík.

  • Systém poskytuje možnosti kalibrácie a učenia, predkonfigurované programy pre viacero typov dielov, online vizualizáciu a štatistické spracovanie, ukladanie dát o odmietnutých dieloch, pripojenie cez ethernet a ďalšie dátové užitočné funkcie.

IIT Manual Station

Benefity

Technické vlastnosti

Rozsah veľkostí závitov:

M5 - M25 (zákazkové snímače pre vyššie rozmery)

Dĺžka závitu:

max. 50 mm (viac na vyžiadanie)

Rýchlosť merania:

približne 1 závit za 1 sekundu; podľa aplikácie

Presnosť:

v priemere 0,02 mm

Konfigurácia inšpekcie:

učenie sa na základe vzorových dielov

Viac o používaných technológiách

Gallery

INSPECTION of Internal thread

Title for embeded video

main-banner
Prehrať video

Máte záujem o spoluprácu?