Bezkontaktné GD&T meranie odliatkov
Inline 3D meranie

Čo je to Bezkontaktné GD&T meranie odliatkov?

Systém kontroly rozmerov je navrhnutý tak, aby 100% kontroloval výrobný proces a nahradil drahé a pomalé CMM (súradnicové meracie stroje) priamo v prostredí dielne. Tento systém je určený na presné meranie hliníkových odliatkov, ako sú hlavy valcov a bloky motorov.

Kontrolný systém je súčasťou inline dopravníkového systému. Diely sa uchopia v prvej polohe a pomocou portálového systému sa presúvajú medzi jednotlivými polohami kontrolného systému. Celkový počet pozícií nie je nijako obmedzený. Na kontrolných pozíciách sú zostavy laserových skenerov OMS. Vyhodnotenie je plne automatické. V poslednej stanici stroja sa označia OK diely a chybné diely sa vytriedia na NOK dopravník.

Náš systém dokáže zvládnuť rýchly čas cyklu s potenciálom spracovať diel už za 15 sekúnd. Okrem toho ponúkame možnosť začleniť celý rad ďalších inšpekčných technológií z nášho portfólia, čo umožňuje prispôsobiteľné riešenie prispôsobené vašim špecifickým potrebám. Táto integrácia zvyšuje schopnosť systému prispôsobiť sa rôznym požiadavkám na kontrolu.

OMS fixture with laser sensors
OMS measurement of multiple points with 1 sensor

Možnosti detekcie

Rôzne charakteristiky GD&T

Benefity

Technické vlastnosti

Cyklový čas:

začínajúc na 15 s

Počet meracích bodov:

neobmedzený

Presnosť merania:

od +/- 0,01 mm, podľa typu snímača

Viac o používaných technológiách

Gallery

Komplexná kontrola hláv valcov

Máte záujem o spoluprácu?